دسامبر 11, 2023

در سال های اخیر همراه با افزایش قیمت مسکن در سراسر کشور، قیمت اجاره خانه نیز افزایش شدید پیدا کرده است. قیمت اجاره خانه هر ساله درصد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. امسال نیز قیمت اجاره خانه افزایش یافت

تب میانه تابستان اجاره‌بها در روزهای پایانی این فصل فروکش نکرده و برخی از مستاجرها که انتظار داشتند بتوانند در روزهای پایانی تابستان با دشواری کمتری در این بازار جابه‌جا شده یا قراردادهای خود را تمدید کنند، به دلیل محقق نشدن این انتظار، در دقیقه ۹۰ تصمیم به مهاجرت درون منطقه‌ای(جابه‌جایی به واحدهای کوچک‌تر و ارزان‌تر) و عمدتا بین‌منطقه‌ای گرفته‌اند.

در واقع در حالی که انتظار می‌رفت با نزدیک شدن به فصل پاییز مانند روال سال‌های قبل، دشواری شرایط جابه‌جایی در بازار اجاره به‌خصوص از نظر سطح اجاره‌بهای پیشنهادی، برای مستاجرها به طور نسبی کاهش یابد اما، این اتفاق عملا در روزهای اخیر رخ نداده است.

این در حالی است که براساس اعلام مرکز آمار ایران، سرعت رشد ماهانه اجاره‌بهای مسکن براساس تغییرات شاخص اجاره‌بها افزایش یافته است.

البته این آمار مربوط به مردادماه است اما این موضوع همچنان خود را در بازار نیز نشان می‌دهد و فعالان بازار اجاره از تشدید جابه‌جایی‌های مستاجران در دقیقه ۹۰(قبل از شروع پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها)، تحت‌تاثیر این التهاب، خبر می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *