دسامبر 11, 2023

پنل مصادیق ارزش افزوده در پروژه ایوان خانه خوانسار با حضور مسعود حاتمی، معمار و محمد اسدی، مدیرعامل شرکت نکسا لاین برگزار شد.

اسدی در ابتدای بحث درباره شرکت نکسا توضیح داد و سپس گفت برای اینکه ساختمانی شبیه ساختمان های تقلیدی بی ربط به منطقه ساخته نشود تصمیم به احداث بنایی گرفتیم که زمین آن متعلق به گروه نکسابود. ۴۲ درصد از سطح اشتغال زمین را ساختیم. چالش های زیادی در این پروژه داشتیم به این دلیل که مدیریت آن از دور بود. تیم مهندسی را از تهران انتخاب کردیم به این دلیل که ساخت و ساز به سبک مدرن مدنظر ما بود. مهندسان ما چون بومی نبودند مسائل زیادی داشتیم. ۱۸ واحد پروژه باهم متفاوت هستند، بنابراین مسائل تکنیکال چالش برانگیز است، چالش بعدی سرمای زیاد منطقه بود و ما به دلیل دوری نمی توانستیم شبیه ساخت و سازهای بومی کار را به مدت شش ماه تعطیل کنیم.

حاتمی نیز در ادامه گفت: سعی کنیم منطقه را خوب بفهمیم برمبنای آن پروژه را پیش ببریم. محله سرچشمه محل احداث پروژه محلی بسیار سرسبز است . پروژه از نظر من در ستایش بیهودگی در معنای حال خوب داشتن، در ستایش رهایی و در ستایش طبیعت یعنی تا جایی که می تواند طبیعت خوانسار را محترم بشمارد، است. تلاش کردیم همنشین با بافت باشد. رنگ خاکی را سعی کردم برای پروژه در نظر بگیرم چون کانتکس ویژه ای داشت. چندگانگی واحدها برای به رخ کشیدن نبود. ۱۸ ایوان برای مجتمع درنظر گرفتیم. پرسپکتیو ها مدام در حال تغییر است. آجر را به خاطر نزدیک ترین حس زیستی که می دهد، استفاده کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *