فوریه 24, 2024

عضو هیئت مدیره و سرپرست شرکت عمران مهستان از رفع مشکل پروژه‌های مسکن مهر هسا این شهر خبر داد و گفت: پرونده مسکن مهر هشتگرد هفته دولت سال آینده بسته می شود.
ذبیح‌الله زارع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: حدود ۷۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید مهستان باقیمانده که از این تعداد ۴۰۰۰ متقاضی موثری در اولویت دارد.
وی افزود: ۱۱۹۰ واحد دوجانبه است و شرکت عمران نظارتی بر آن ندارد و ما کارهای کارگزاری آنها را انجام می دهیم.
وی ادامه داد: در مساکن مهر دوجانبه دخل و تصرفی نداریم و تعاونی ها و بانک مستقل بر این پروژه‌ها نظارت دارند. مابقی واحدها هم خودمالکی و عارضه دارهاست که ممکن است مباحث حقوقی داشته باشد.
زارع با بیان اینکه تکلیف ما تکمیل و تحویل ۴۰۰۰ واحد است، گفت: مردم سالهاست منتظر تحویل واحدها هستند که اولویت شرکت عمران همین است. این واحدهای اولویت دار تا پایان سال تحویل متقاضیان می شود. همچنین ۳۵۰۰ واحد هم داریم که تحویل موقت آنها انجام شده و در سنوات قبل متاسفانه با درصد پایین تحویل شده که باید آنها را رفع نقص و تکمیل کنیم.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان (هشتگرد) با اعلام اینکه تکمیل این واحدها ۳۰۰۰ میلیارد تومان پول می خواهد، افزود: تا پایان هفته دولت سال آینده پرونده مسکن مهر مهستان بسته می شود. با توجه به برنامه ریزی انجام شده امیدواریم این اتفاق بیفتد.
زارع درباره پروژه‌های هسا پنجگانه نیز گفت:عمده ۴۰۰۰ واحد اولویت دار پروژه‌های هسا هستند که مسائل آنها حل شده است. بانک عامل (مسکن) با تمدید دوره مشارکت مدنی به مدت ۶ ماه، پیمانکاران را از بلک لیست خارج کرد و با امضای ضمانتنامه، گره مسکن مهر هسا باز شده است.
وی با بیان اینکه همه پروژه‌های مسکن مهر هسا فعال شده است، گفت: با تزریق منابع مالی توسط صندوق ملی مسکن از طریق واگذاری زمین، تکمیل این پروژه‌ها تسریع می شود.
عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید مهستان یادآور شد: با حمایت مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ایران و شرکت عمران مهستان ۴ مشکل و مسئله مساکن هسا (بانک، ضمانتنامه، الحاقیه و صندوق ملی مسکن) حل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *