فوریه 24, 2024

شهردار تهران گفت: میانگین یک متر مسکن در تهران ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، می‌خواهیم کمر قیمت مسکن را بشکنیم.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که امروز در دانشگاه علامه برگزار شد، گفت: در مدیریت شهری تهران ۲۷ ماه و ۲ روز است که شهردار تهران هستم و مسیری را دنبال کردیم که بر مدار آن ۴ تحول را در پی گرفتیم. تحول اول، تحول درون زاد ناظر به مدیریت شهری است که چشم اندازی برای آن ترسیم کردیم در سال ۱۴۱۰ تهران شهر الگوی تمدن جهان اسلام است.

زاکانی افزود: دومین تحول حوزه فناورانه است، چون بیشترین ظرفیت دانشی در تهران است، اما از ظرفیت فناورانه استفاده نمی‌شود. ۲۰۰ هکتار بافت مجموعه پارک ولایت تبدیل به پارک علم و فناوری می‎‌شود.
شهردار تهران اظهار کرد: میانگین یک متر مسکن در تهران ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، می‌خواهیم کمر قیمت مسکن را بشکنیم، نوسازی تهران تراکم فروشی نیست، در افق طرح جامع تهران باید ده و نیم میلیون نفر جمعیت داشه باشد.
وی ادامه داد: در شهرداری تهران ما یک سانت شهر نمی‌فروشیم، تاکید می‌کنم، تلاش می‌کنیم تعداد پروانه ساخت بالا برود نه تراکم فروشی. تهران تبدیل شده به مجموعه‌ای که ۱۷ درصد آن ناپایدار است. نوسازی تهران تراکم فروشی نیست، در افق طرح جامع تهران باید ده و نیم میلیون نفر جمعیت داشه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *